Koratavasztól figyelem a műút melletti szántón, a felhalmozódott belvizet. Sokszor átfutott az agyamon, vajon van-e, vagy lesz-e itt vizimadár ? Teljesen életszerűnek éreztem, hogy előbb-utóbb megjelennek, ha másért nem, a vándorlás következtében. Egyik hazautam során észrevettem a parton futó madarakat. Na, itt a nagy alkalom, nézzük csak, mikor jók a fények ? Honnan lehet megközelíteni ? Ahogy húzódik vissza a víz, a megemelkedő napközbeni hőmérséklet következtében, úgy csökken annak szabad felülete, és nő az elsarasodott partszakasz, minek következtében nem lehet igazán közel menni a vízhez. Megálltam az út melletti bokornál, és szabad szemmel figyeltem először, hogy mi történik a vízparton. Cankókra lettem figyelmes, és egyéb apróbb madarakra. Következő nap az esti lágyabb, finomabb fényekben kimentünk feleségemmel, és fotóztunk kicsit. Örömteli meglepetésekben volt részünk. A távolságot - valamelyest - áthidalni a 150-600 is kevés volt crop-os vázon, de azért - mondjuk úgy - dokumentum fotók legalább készülhettek. A fajok részleges meghatározásához, és a megfigyeléshez elég volt. Többre nem. Nekem mégis nagy örömöt jelentett 2x kimenni a partra.
Soha nem fotóztam még: Kis lile (50 méterről)
Lehetetlen jobban megközelíteni. A madarak mindig a túlparton vannak :-)
Közeledve a vízhez, garantált a térdig süllyedés.
Közeledve a vízhez, garantált a térdig süllyedés.
A Barázdabillegető örökös csapattag az ilyen helyeken
Igen sok bíbic mozog a víz körül. Levegőben
és vízparton egyaránt.
Pajzsos cankók
ő is az
és mégegy
Türelemmel elértem, hogy a bíbic közelebb jöjjön
Réti cankó
Egy másik alkalommal, amikor egészen máshová mentem fotózni, és ott véget ért a móka, gondoltam kimegyek a másik vízhez, amely még kisebb, és 200 méterre van a nagyobb pocsolyától. Szerettem volna megnézni, mert oda jobban be lehet menni autóval, és egy bokor mögött van némi rejtőzködési lehetőség. Vicces, hogy a víztől 100 méterre egy üzemcsarnok áll, de a madarakat ez nem zavarja. Nem is vicces, inkább morbid, hogy ennyire elveszi az ember az életteret ...
Erős fények voltak már,
de legalább közel lehet menni
Itt találkoztam a Kenderike tojójával
aki több fotót is engedett
Inni érkezett a seregély pár
és aznap is itt volt a Kis lile
Miközben fecskék gyűjtöttek sarat, inni jött a Bíbic
Méghogy nem szép madár a szarka ...
Mindenki megtalálta a számítását ...
Gondolkodom azon, hogy reggel a nagyobbik víz hátsó, úttól távolabbi oldalán, a szántó felől hátha volna esélyem egy sátorba behasalni ... Kérdés mennyire van sár, mocsár. Azon az oldalon reggeli fényben lehetne fotózni, ha jelenlétemet elfogadják a madarak. Igaz, a víz 40 cm-el mélyebben lenne ott, mint a magasság, ahol fekszem, de nem mindegy, hogy 15, vagy 40 méterről fotóz az ember. Na, agyalok még, és lehet, hogy jövő szombaton rápróbálok.
Addig biztos lesz még víz.
Addig biztos lesz még víz.