Kelléklista:
- matt fekete erős karton papír
- kétoldalú ragasztószalag
- 25 db 8mm-es fekete(!) koktél-szívószál
- vonalzó, tollak, egyéb mérőeszközök
- ügyes kezek (akár több mint kettő), és 2 óra szabadidő
Az elkészítés menete:
Lemérjük a vaku fejének külső méreteit, és 1-2 mm ráhagyással feljegyezzük azokat. A vaku villanó ernyőjétől 1 cm-t hagyva, odaszámolunk még 6-7 cm hosszt, mert ide jönnek majd, az ekkorára vágott szívószálak. Az 1 cm távolságot azért hagyjuk ki a vaku vége, és az előtte sorakozó szívószálak között, mert a keletkező hő, megolvaszthatja a szívószálakat, és az bizony komoly következményekkel jár(hat). Figyelni kell arra, hogy a vakura a keret kellően felcsússzon, de a vaku fej fel-le mozgását ne akadályozza ...
Kapunk egy rajzot, mely a befoglaló méreteket tartalmazza, és érdemes fejben kigondolni, és a kartonra felrajzolni, a méretvonalat, mely alapján majd a derékszögbe hajtást végezzük.
Nekem egy 4.8 x 7.5 x 13 cm-es téglalatest jött ki.
Tehát így jelöltem:
4.8 (+1) -> 7,5 -> 4.8 -> 7,5 (rövid+ráhagyás, hosszú, rövid, hosszú oldal). Ráhagyás azért, hogy átvedésben ragaszthassak majd alul. Miután kivágtam a 13x 25.6 cm-es téglalapot, az után behajtogattam derékszögben a teéglatestet.
Az egyik hosszanti oladal aljára kétoldalú ragasztószalagot tettem, a 13 cm hosszra merőlegesen,
és ebből is 3 csíkot, melyre ráfért szépen a 9 db 7 cm hosszú szívószál, szépen sorban. Aztán megint három csík ragsztószalag, és megint egy réteg szívószál. Ebből 5 réteg kellett.
Végül körbetekertem a vakut a téglatesttel, és a vaku körül ragasztottam össze végleges formájóvá a méhsejt-rács házat. (Azért a vaku körül, mert az én Nissin Di622 II-es vakum, nem teljesen kockoid, vagyis, ívesek az oldalai, és ezt le kell követni.
(Egyszerű vakuzás) (Méhsejt-rács fénye)